sobota, 21 stycznia 2012

Kartka pełna kwiatów-zrób to z dzieckiem!

Dzień Dobry!

Wszystkim Babciom dziś życzymy radości, spokoju, miłości, zdrówka i spełnienia marzeń!

Z tej okazji przygotowałam z Martą kartę pop Up w środku pełną kolorowych kwiatków! Może i Wy próbujecie wykonać taką z dziećmi?
Zapraszamy!Potrzebujemy:

kolorowe papiery, jednolitą sztywną kartkę z bloku technicznego ( u nas żółta), 1 ( opcjonalnie 2) kartki od drukarki, klej, nożyczki, dziurkacz koło ( można też koła odrysować od czegoś lub uzyć cyrkla i wyciąć), kredki, cienkopis.1. wycinamy dziurkaczem 7 kół.2.Każde koło składamy na pół.3...jeszcze raz każde koło na pół...4...i jeszcze raz na pół-w sumie trzy razy;*5. Natępnie mama ( czyli ja:)) rysuje na każdym łuk przy szerszym brzegu by według tej linii zaokrąglić nożyczkami każdą część:6. Marta wycina kształty kwiatków:)7.Tu już zaokrąglone płtki...8. A tak wyglądają kwiatki po rozłożeniu- mają osiem płatków.


9. z każdego kwiatka Marta wycina jeden płatek:10. Teraz czas na kolorowanie wnętrza kwiatków, Marta zaczyna od samego środeczka:)11. wszystkie siedem środeczków pokolorowane:)12. teraz płatki!13. na pierwszy płatek obokwyciętego nakłada kropelkę kleju:14. płatek po drugiej stronie wycietego naciąga tak by nałożył się na ten z klejem, powstaje taki zamknięty już kwiatek ( jak nasze polne białe dzwoneczki:))


15. w ten sposób Marta skleiła wszystkie siedem kwiatków.16. następnie złożyła sklejone kwiatki ...na pół tak by trzy płatki "leżały" na trzech płatkach równo:
Teraz należy postępować kolejno wg. schematu poniżej, po kolei naklejać na siebie kwiatuszki. Dla ułatwienia ponumerowałam je i zaznaczyłam gdzie należy nakładać kropki kleju:Teraz potrzeba nam jest także BAZA kartki otwierana, nasza ma 11x12 cm. i jest z żółtego kartonika:
Poniżej: Marta ozdabia front kartki, tu całkowita dowolność:) Marta użyła papierów ILS, sentencji udostępnionej przez Jolagg, koronki:)W środek kartki wkładamy nasze sklejone kwiatki w sposób pokazany na zdjęciu i nakładamy kropkę kleju w miejscy zaznaczonym na płatku X.
Zamykamy kartkę, otwieramy i nakładamy klej na następny X, zamykamy kartkę i mocno dociskamy:) A po otwarciu.....Mamy taki mini ogródek 3D! Martusia dorysowała jeszcze wokół kwiatków liście i zawijaski:Gotowa kartka po otwarciu:Kurs jest średniej trudności, ale mam nadzieję, że to Was nie zniechęci i wykonacie swoje śliczne mini ogródki!
Pozdrawiam Madzioza i Marta:)

P.S. Po kliknięciu na zdjęcia zbiorowe-otwierają się w dużych rozmiarach!

2 komentarze:

  1. ale pracowita ta Twoja Marta:)
    swietny pomysł i piekna karteczka wyszła!

    OdpowiedzUsuń
  2. super pomysl, dzis sprobuje z moja zrobic kartke dla dziadka:)
    dzieki za inspiracje :*

    OdpowiedzUsuń