czwartek, 29 września 2011

Kurs na wykonanie kwiatka

Do wykonania kwiatu potrzebne będą:
-Kartka papieru z bloku rysunkowego A4
-nożyczki
-farbki akwarelowe i pędzelek
-cyrkiel
-długopis z zaokrągloną końcówką
-pręciki z kuleczkami na środek kwiatka (może też być guzik, ćwiek etc)
-klej
1) Kartke z bloku zginamy dwukrotnie2) Na tak złożonej kartce rysujemy cyrklem trzy koła,  różniące się wielkością około 0,5 cm (wielkości wybieramy w zależności od tego jak dużego chcemy mieć kwiatka)3) Wycinamy koła (powstają po 4 koła z każdej wielkości)4) Do wykonania kwiatka potrzebne będą: cztery koła o największej średnicy, trzy o średniej średnicy oraz dwa o małej średnicy5) I teraz zaczynamy składanie kół... najpierw na półnastępnie powstałą połówkę składamy jeszcze na trzy równe części (tak by powstał "kawałek pizzy")
6) Na powstałym kawałku koła malujemy zarys płatka kwiatowego7) wycinamy po liniachPo rozłożeniu powinno to wyglądać mniej więcej tak:8) W taki sam sposób postępujemy z pozostałymi kołami i uzyskujemy 9 takich kwiatkow:9) Każdy kwiatuszek malujemy według uznania- tak jak dyktuje nam wyobraźnia (ja użyłam kolorów: zielonego, żółtego, różu i odrobine fioletu na brzegi kwiata). Jesli malowanie wyjdzie wam nierówno nie przejmujcie się, potem tego nie widać ;) CZEKAMY AŻ FARBKA WYSCHNIE, bo inaczej porwiemy papier przy jego formowaniu


10) Na tym etapie przyda wam się kawałek gąbki (zmywaka lub jak u mnie podkladka pod mysz) i długopis z zaokrągloną końcówką (nie tą którą piszemy ;) ). Za pomocą końcówki długopisu wgniatamy środek każdego płatka mocno w gąbeczkę tak by się wywinął i zaokraglił. Robimy to tak długo aż uzyskamy porządany kształt. Czynność tę powtarzamy na każdym płatku, każdego kwiatka.
11) Następnie bierzemy jeden z największych kwiatków, środek smarujemy klejem i przykładamy do niego drugi największy kwiatek tak by nie pokrywały się płatkami (da to ciekawszy efekt)


12) Powyższą czynnośc powtarzamy z każdym kwiatkiem zaczynając od tych największych, kończąc na najmniejszych... pamietając by płatki poprzedniego nie pokrywały się z kolejnym ;)

13) Czekamy aż klej wyschnie! Gdy to nastąpi robimy w środku dziurkę na pręciki (tak jak w moim przypadku) lub ćwiek ;)


14) Przepychamy pręciki przez dziurkę i podklejamy od spodu (w przypadku ćwieka jego "wąsy" odginamy na zewnatrz). Kwiatuszek powinien wygladac tak:Mam nadzieję , że kurs się wam przyda!A oto kwiatuszek w użyciu :)
Pozdrawiam!
Yovita

8 komentarzy:

 1. świetne! dodaje do ulubionych :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwiatek wygląda bardzo profesjonalnie, a tu okazuje się, że nie jest aż taki skomplikowany, dzięki za kurs!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super kursik, dziękuję, na pewno skorzystam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny, na pewno spróbuję, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kursik! Na pewno wykorzystam w najbliższym czasie :-)))
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń